تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه

پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی
پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی

 

پرسش) آیا دهیاران که در دهیاری به عنوان یک نهاد عمومی مشغول به کار هستند مشمول ماده 5 قانون خدمات کشوری می گردند؟

آیا آنها نیز همانند کارمندان دولت منع عضویت در هیات مدیره و بازرس نظام های صنفی کشاورزی دارند؟

 

طبق مفاد مندرج در ماده 9 اساسنامه تشکیلات سازمان دهیاری ها که عنوان می دارد:، عضویت دهیاران در هیات مدیره شرکت ها و موسسات عمومی و ... ممنوع می باشد.

همچنین دو شغله بودن كارمندان دولت و پذیرش ریاست و مدیریت عامل، عضویت در هیات مدیره و یا بازرس انواع مختلف شركت های خصوصی به جز شركت های تعاونی ادارات محل اشتغال كارمند طبق اصل 141 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ممنوع است.

علاوه بر مفاد اصل 141 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در بندهای مختلف قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد از جمله بندهای الف و ب ماده 1، بند ج ماده 2 ، ماده 5 و بندهای 3 و 6 این ماده، مصوب مجلس شورای اسلامی، كارمندان دولت در عضویت هیات مدیره و بازرسی هر نوع موسسه و عضویت در اركان مدیریتی و نظارتی در تشكل های حرفه ای، صنفی و شوراها منع شده اند. همچنین در تبصره 4 ماده واحده ممنوعیت تصدی بیش از یك شغل مصوب 11/10/73 مجلس شورای اسلامی تاكید شده است و طبق تبصره های 5 و 6 همین ماده، افراد متخلف و آمر و صادر كننده مجازات خواهند شد.

 



ارسال در تاریخ سه شنبه 12 بهمن 1395 توسط گروه كارشناسان كشاورزی