تا زمان ابلاغ اساسـنامه هـا و دسـتورالعمل های مصوب توسط وزیر جهاد کشاورزی، ساختار فعلی نظام صنفی کشاورزی و اساسنامه و دستورالعملهای موجود لازم اجرا می باشد.
    گفت و گوی روزنامه جام جم با نایب رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور: بهترین گزینه برای ایجاد اشتغال، توجه و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است

 در راستای شعار سال کشور:"اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال"، بهترین گزینه برای سرمایه گذاری و اشتغال، توجه و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است.

نایب رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور با بیان این مطلب افزود: این در حالی است که می‌بینیم سیاستگذاران بدون توجه به امتیازهای بخش کشاورزی، اغلب منابع موجود کشور را به صنایع دیگر همچون خودروسازی و نفت اختصاص داده‌اند.

مهندس بهروز بذلی تاکید کرد: اولین اولویت نیازهای کشاورزی ایران را باید توجه به فقر قابل ملاحظه سرمایه‌گذاری در این بخش دانست.

وی گفت: موضوع تربیت نیروی انسانی مناسب با نیازهای کشاورزی ایران، یکی از چالش های فعلی بخش کشاورزی است؛ علیرغم آن که آمارهای بالایی از فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی ارائه می‌شود اما این نیروها به بخش وارد نمی شوند.

نایب رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور تصریح کرد: پاشنه آشیل بخش کشاورزی ایران را می‌توان بازده غیرقابل قبول آن و صعود حجم ضایعات محصولات کشاورزی در مراحل پس از تولید عنوان کرد.

بذلی در خصوص توسعه مكانیزاسیون در بخش كشاورزی اظهار داشت: مشکل اینجاست که روستاهای ما در طول زمان، متناسب با نیازهای زراعی هر منطقه تجهیز نشده‌اند، ضمن اینكه افراد و کاربران این تجهیزات نیز اطلاعات لازم از نحوه بهبود و نگهداری مناسب آنها نداشته‌اند که باعث استفاده غیر‌اقتصادی از این تجهیزات شده است. به عنوان مثال تعداد انگشت شماری از رانندگان کمباین در ایران آشنایی کامل با ظرفیت‌ها و نیازهای تعمیراتی و نگهداری وسیله مورد نظرشان دارند، به صورتی که با آموزش‌ و بهبود بهره‌برداری از تجهیزات یاد شده حتی با شرایط فعلی می‌توان ضایعات آنها را کم کرد.

وی در ادامه با اشاره به وظایف قانونی نظام صنفی کشاورزی در جهت اقدام برای ارتقای سطح مهارت و دانش اعضاء و کشاورزان گفت: به عنوان اولین اقدام نظام صنفی کشاورزی کشور در کنار دیگر رایزنی‌هایی که درحال انجام است، به صورت اختصاصی امسال نظام صنفی كشاورزی اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی درباره نحوه صحیح استفاده از ماشین‌آلات و نگهداری از آن خواهد کرد که تاثیر بسزایی در بهبود استفاده از تجهیزات یاد شده و كاهش ضایعات محصولات دارد.

تدوین و تنظیم از مبنع: روزنامه جام جم