تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه

پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی
پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی

رییس قوه قضاییه از روسای کل دادگستری‌ها در سراسر کشور خواست تا نسبت به تعیین قضات مجرب جهت عضویت در هیات رسیدگی به تخلفات صنفی اعضای نظام صنفی کشاورزی، موضوع قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اقدام کنند.

 

 

متن بخشنامه به شماره 100/20394/9000 مورخ 18/4/92  از سوی آیت‌ا... آملی‌لاریجانی به روسای کل دادگستری‌های سراسر کشور در این زمینه به شرح زیر است:

 

رؤسای کل دادگستری استان‌های سراسر کشور

 

در اجرای ماده ۳۰ قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران، مصوب ۳/ ۴/ ۱۳۸۰ مجلس شورای اسلامی و ماده ۳۲ آیین‌نامه اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی و منابع طبیعی، مصوب ۲۰/ ۳/ ۱۳۸۷ مقرر شده برای رسیدگی به تخلفات صنفی اعضای نظام صنفی و اعمال مجازات‌های مقرر در آیین‌نامه مذکور نماینده دادگستری به حکم رییس قوه قضائیه در هیأت رسیدگی بدوی در هر شهرستان انتخاب گردد. بدینوسیله به رؤسای کل دادگستری استان‌ها تفویض اختیار می‌شود نسبت به تعیین و صدور ابلاغ برای یکی از قضات مجرب جهت عضویت در هیأت مزبور اقدام نمایند.

 

رئیس قوه قضائیه

صادق لاریجانی

 

لینک ها: روزنامه رسمی جمهوری اسلامی( قوه قضاییه)، روزنامه های اطلاعات ، دنیای اقتصاد خبرگزاریهای ایسنا، فارس، آنا و تسنیم  و وبلاگ نظام صنفی کشاورزی خراسان رضوی

... ... ... ... ... ... ... ...

 

یادآور می شود که تاکنون نظام های صنفی کشاورزی شهرستانهای استان خوزستان، اصفهان، ایلام و کرمان در زمینه تشکیل هیات های بدوی و تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات صنفی کشاورزی و منابع طبیعی در جهت ایجاد امنیت قضایی و اجتماعی اعضای نظام صنفی کشاورزی اقدامات و پیگیری های موثری داشته اند.اینک به واسطه این بخشنامه مهم رئیس محترم قوه قضاییه، فرصت بجایی برای پیگیری نظام های صنفی کشاورزی در بحث فراهم سازی و افتتاح هیات های بدوی و تجدیدنظر نظام صنفی فراهم آمده است که امید می رود مورد تاکید نظام ها در کشور قرار گیرد. ضمن اینکه بهره گیری از تجارب مفید استانهای فوق الذکر در این امر می تواند تسریع در امور و کاهش مسائل را در پی داشته باشد.ارسال در تاریخ یکشنبه 23 تیر 1392 توسط گروه كارشناسان كشاورزی