تا زمان ابلاغ اساسـنامه هـا و دسـتورالعمل های مصوب توسط وزیر جهاد کشاورزی، ساختار فعلی نظام صنفی کشاورزی و اساسنامه و دستورالعملهای موجود لازم اجرا می باشد.
    مكاتبه رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان آذربایجان غربی با مدیریتهای تابعه شهرستانها در راستای ابلاغیه اخیر وزیر جهاد كشاورزی

در راستای ابلاغیه اخیر وزیر جهاد كشاورزی به روسای سازمان جهاد كشاورزی استان ها مبنی بر اعتبار پروانه فعالیت نظام صنفی كشاورزی بعنوان مدرك معتبر شغلی، رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان آذربایجان غربی طی مكاتبه با معاونین، مدیریت های تابعه در سطح استان و شهرستان ها، مفاد این ابلاغیه را جهت اقدام بایسته ابلاغ نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی كشاورزی، در این نامه تاكید شده است كه به منظور تقویت فنی و علمی و فراهم سازی زمینه برای حضور موثر نظام صنفی در عرصه كشاورزی استان، همكاری و مساعدت لازم به عمل آید. همچنین مفاد ابلاغیه وزیر محترم در كارگروه های تخصصی مربوطه تبیین و اطلاع رسانی شود و پروانه فعالیت نظام صنفی كشاورزی بعنوان مدرك معتبر شغلی بهره برداران بخش كشاورزی برای ارائه خدمات توسط واحدهای ذیربط مورد توجه قرار گیرد.

شایسته است كه دیگر نظام های صنفی كشاورزی استان های كشور، برنامه ریزی لازم برای تعامل با روسای جهاد كشاورزی استان ها و ابلاغ مكاتبات مشابه را انجام دهند و در تحقق مفاد مهم ابلاغیه وزیر جهاد كشاورزی تسریع بخشند.

... ... ... ...

اخبار مرتبط:

تشكیل جلسه اعضای هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان غربی با مدیر سازمان تعاون روستایی استان

در ابتدای این نشست، مسئول امور تشکلهای سازمان تعاون روستایی استان به بیان گزارشی از فعالیت های نظام صنفی استان پرداخته و از هیات مدیره استان خواست تا با انجام برنامه ریزی های لازم، زمینه اجرایی شدن برنامه عملیاتی سال 94 ابلاغی سازمان مرکزی تعاون روستایی را فراهم کنند. آقای قربانی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی بموقع و تبلیغات، از دبیر اجرایی استان خواست تا سایت و سیستم پیامکی دبیرخانه استان را در اسرع وقت به روز رسانی نماید 

در ادامه اعضای هیئت مدیره و دبیر اجرایی استان: آقایان مهندس نبوی، خضردشتی، رحیمی و خانم محمدزاده در سخنان خود به بیان مهم ترین مسائل و خواسته های نظام صنفی استان پرداختند.

در ادامه مدیر سازمان تعاون روستایی استان آذربایجان غربی به آمادگی سازمان تعاون روستایی استان جهت افزایش همکاری ها و تعاملات با نظام صنفی اشاره نموده و از اعضای هیات مدیره نظام صنفی استان خواست تا فعالیت های خود را روی همکاری و شرکت در برنامه های ستاد احیای دریاچه ارومیه متمرکز نمایند.

مهندس حیدری سپس به اهمیت برنامه ریزی منسجم و مطرح نمودن مسائل نظام صنفی بصورت طبقه بندی شده اشاره کرده و افزود:بهتر است تا در جلسات درون سازمانی به نقد منصفانه و ارائه مشکلات پرداخته شود، اما در سایر جلسات در سطح استان همسویی نظام صنفی با سیاستهای بخش کشاورزی حفظ گردد تا نتیجه مطلوب حاصل شود و با پیگیری و سماجت لازم باید تلاش نمود تا خواسته ها و حقوق اعضاء محقق گردد.

وی در پایان بر لزوم رعایت انضباط مالی در نظام صنفی تاكید و از تلاشهای هیات مدیره استان تشکر نمود.

... ... ... ...

تشكیل جلسه کمیته پیگیری مسائل چغندر قند استان آذربایجان غربی با حضور نمایندگان كشاورزی

جلسه کمیته پیگیری مسائل چغندر قند استان آذربایجان غربی با حضور مدیر کل دفتر پنبه و دانه های روغنی و گیاهان صنعتی وزارت جهاد کشاورزی، مدیران چهادکشاورزی شهرستان ها،مدیران عامل کارخانجات استان و هیات مدیره نظام صنفی استان در دفتر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

مهندس كریم زاده رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان آذربایجان غربی در این نشست تاكید كرد: پرداخت بموقع وجوهات چغندرکاران و خرید به موقع و تحویل مناسب محصول تولیدی به کارخانجات مهمترین دغدغه چغندرکاران است.

مهندس مسعود وجدانی فرد مدیر کل دفتر پنبه و دانه های روغنی و گیاهان صنعتی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این جلسه  اظهار داشت: با توجه به برنامه های ستاد احیای دریاچه ارومیه برای کاهش مصرف آب کشاورزی در این حوضه، طرح کشت پائیزه چغندر قند از امسال در این استان اجرایی می شود.

در ادامه جلسه، نمایندگان نظام صنفی کشاورزی استان، دبیر خانه کشاورز و مدیران چهادکشاورزی شهرستان ها و مدیران عامل کارخانجات استان فرصت یافتند تا به بیان نظرات خود در زمینه مسائل و مشکلات چغندر قند استان بپردازند. در این جلسه آقای رضا رحیمی ، رئیس هیئت مدیره استان و آقای شیخا، رئیس هیات مدیره پیرانشهر به عنوان نمایندگان نظام صنفی كشاورزی حضور داشتند و به بیان مشکلات چغندکاران بخصوص عدم پرداخت بدهی معوقه کارخانجات پرداختند و بنا بر مصوبه جلسه،کارخانجات موظف شدند تا پایان ماه جاری نسبت به پرداخت مطالبات کشاورزان اقدام نمایند.

... ... ... ...

نشست هم اندیشی تشكل های صنفی و فعالان بخش کشاورزی استان با استاندار آذربایجان غربی

آقای سعادت استاندار آذربایجان غربی در نشست هم اندیشی تشکل های صنفی و فعالان بخش کشاورزی استان که در هفته دولت برگزار شد، ضمن اعلام حمایت از فعالیت تشکل ها و نظام های صنفی و اتحادیه های کشاورزی در استان اظهار داشت : تبدیل کشاورزی سنتی به مدرن و مکانیزه در استان، بدون تردید نیاز به مشارکت و همراهی آحاد جامعه بویژه فعالان بخش کشاورزی دارد و تشکل های صنفی و اتحادیه های کشاورزی می توانند در این زمینه و تحقق اقتصاد مقاومتی نقش بی بدیلی ایفا کنند.

نمایندگان نظام های صنفی و تعدادی از مدیران عامل اتحادیه های کشاورزی استان نیز در این نشست به بیان مسائل و مشکلات و چالش های موجود در بخش تولید و صادرات محصولات کشاورزی پرداختند.

منابع اخبار مرتبط: نظام صنفی كشاورزی استان آذربایجان غربی( خانم محمد زاده) و  روابط عمومی جهاد كشاورزی استان آذربایجان غربی