تا زمان ابلاغ اساسـنامه هـا و دسـتورالعمل های مصوب توسط وزیر جهاد کشاورزی، ساختار فعلی نظام صنفی کشاورزی و اساسنامه و دستورالعملهای موجود لازم اجرا می باشد.
    برگزاری كارگاه آموزشی كارآفرینی برای بانوان همدانی عضو نظام صنفی كشاورزی

به همت نظام صنفی كشاورزی استان همدان، "کارگاه آموزشی كارآفرینی و خلاقیت زنان تسهیلگر" برای زنان عضو نظام صنفی كشاورزی همدان با محتوای آموزشی"کارآفرینی و تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی" در تاریخ 26 بهمن ماه امسال در سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان همدان با حضور كارآفرینان و مدرسان آموزشی برگزار شد.

در ابتدا خانم مهندس ثریا شعبانی دبیر اجرایی نظام صنفی شهرستان همدان ضمن تقدیر از حضور و گرد هم آمدن زنان عضو نظام صنفی كشاورزی همدان، این كارگاه را  فرصتی برای آشنایی زنان صاحب کسب و کار و کارآفرین کشاورزی همدان و کمک به توسعه شبکه زنان کارآفرین توسط نظام صنفی عنوان داشت.

در ادامه برنامه خانم مهندس صالحی کارشناس امور زنان روستایی جهاد کشاورزی استان همدان به معرفی صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در بخش کشاورزی و اشتغال زایی، نحوه عضویت، راه اندازی ومزایای ایجاد این صندوق در روستاها پرداخت.

سپس خانم مهندس دولتیاری مدرس آموزش ضمن بیان و تشریح محتوای این کارگاه آموزشی مباحثی در باره موضوع کارآفرینی و معرفی مشاغل جدیدی مانند کشت زعفران ،پرورش قارچ، پرورش بلدرچین با توجه به تغییر اقلیم و مسئله کم آبی استان مطرح کرد.

وی همچنین به تعریف کارآفرین و ویژگیهای یک کارآفرین خوب، خلاقیت ذهنی،ریسک پذیری،آموزش و ترویج تفکر باز بازاری برای ارائه هرچه بهتر محصولات کشاورزی به بازار نیز پرداخت.

در این مراسم دو تن از کارآفرینان برتر شهرستان نیز حضور داشتند.در ابتدا خانم فاطمه اذانی کارآفرین برتر شهرستان مریانج و سپس خانم زهرا قاسمی کارآفرین برتر شهرستان جورقان به معرفی حوزه فعالیت خود در بخش پرورش زنبور عسل و بخش نانوایی سنتی پرداختند.

در ادامه خانم مهندس مرادی مشاور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای در امور بانوان وخانواده به مسائلی مانندبحران آب،مصرف غیر بهینه آب در بخش کشاورزی و خانگی، فرهنگ صحیح مصرف آب و صرفه جویی در آن پرداخت.

گفتنی است در حین اجرای این دوره، فرم هایی در قالب فرم نیازسنجی در اختیار حاضرین برای بیان خواسته ها و عناوین دوره های آموزشی مورد نیاز قرار گرفته و جمع آوری شد.