تا زمان ابلاغ اساسـنامه هـا و دسـتورالعمل های مصوب توسط وزیر جهاد کشاورزی، ساختار فعلی نظام صنفی کشاورزی و اساسنامه و دستورالعملهای موجود لازم اجرا می باشد.
    جشن نمادین آغاز برداشت گندم با حضور رئیس نظام صنفی كشاورزی كشور برگزار شد

جشن نمادین آغاز برداشت گندم در شهرستان مُهر استان فارس با حضور رئیس نظام صنفی كشاورزی كشور، مدیران ستادی جهاد كشاورزی استان فارس، فرماندار شهرستان مُهر، مدیران بانك كشاورزی و شركت بازرگانی اداره غله استان فارس و جمعی از كشاورزان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی كشاورزی، رئیس نظام صنفی كشاورزی كشور در این مراسم ضمن عرض تبریك به مجموعه وزارت جهاد كشاورزی و همه كشاورزان در كسب مقام برترین و موفق ترین دستگاه اجرایی در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: این انتخاب نشان از مدیریت خوب وزیر محترم و همه مسئولین و كارشناسان وزارت جهاد كشاورزی و تلاش مستمر و شبانه روزی بهره برداران بخش كشاورزی می باشد.

مهندس محمدشفیع ملك زاده در ادامه افزود: رشد اقتصادی بیش از 5 درصد بخش كشاورزی و از طرفی سیاست ها و برنامه ریزی های صحیح نشان داد كه امسال در تهیه و توزیع نیازهای مواد غذایی از جمله میوه شب عید با تكیه بر توان تولید داخل و اعتماد به بهره برداران بخش كشاورزی می توانیم شعار اقتصاد مقاومتی را عملی نماییم.

وی گفت: امروزه در كشور ما همه می دانند كه بخش كشاورزی از یك عقب ماندگی تاریخی برخوردار است و به دلیل مشكلات فراوان از جمله عوامل قهری مثل خشكسالی، كم آبی، سرمازدگی، بالا بودن هزینه تولید،‌بی كیفیتی نهاده ها، سنتی بودن كشاورزی،‌خرد بودن اراضی،پایین بودن بهره وری و مخصوصا مسائل بازار محصولات كشاورزی،‌نتایج و سود چندانی عاید كشاورزان نمی شود و هر ساله متحمل خسارات و زیان های زیادی می گردند.

رئیس نظام صنفی كشاورزی كشور تصریح كرد: گندمكاران ما درآمدی كه از تولید و فروش گندم خود به دست می آورند به هیچ عنوان عادلانه نیست و به حق خود نمی رسند و با توجه به هزینه های زیاد تولید،خشكسالی،نبود امكانات و تسهیلات كافی،سود بالای تسهیلات و همچنین عملكرد ضعیف بیمه محصولات كشاورزی استفاده لازم را از زحمات خود به دست نمی آورند و در واقع كشاورزان و گندمكاران به سبب تامین امنیت غذایی جامعه و امنیت ملی كه آن را وظیفه خود می دانند ایثار و فداكاری می كنند تا كشور ما نیازمند كشورهای دیگر نباشد.

ملك زاده در پایان سخنان خود در این مراسم گفت:ضروری است در راستای توسعه بخش كشاورزی و بهبودی وضعیت بهره برداران، با تامین زیرساخت های كشاورزی، كمك در اجرای برنامه ها و سیاست های وزارت جهاد كشاورزی، ارائه تسهیلات ارزان قیمت، تامین نهاده ها و امكانات كشاورزی، اجرای اصلاح الگوی كشت، تقویت و توسعه صنایع تبدیلی و تكمیلی و غیره با برقرای تعامل و همكاری بین بخش خصوصی و دولت تمام تلاش خود را به كار گیریم.