تا زمان ابلاغ اساسـنامه هـا و دسـتورالعمل های مصوب توسط وزیر جهاد کشاورزی، ساختار فعلی نظام صنفی کشاورزی و اساسنامه و دستورالعملهای موجود لازم اجرا می باشد.
    نشست رئیس نظام صنفی كشاورزی كشور و مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان مركزی تعاون روستایی ایران

رئیس و نایب رئیس نظام صنفی كشاورزی كشور به همراه عضو شورای مركزی نظام صنفی كشاورزی كشور و نماینده نظام صنفی كشاورزی استان تهران با رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مركزی تعاون روستایی ایران جلسه مشتركی را برگزار كردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی كشاورزی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مركزی تعاون روستایی ایران در این جلسه بر تلاش هر چه بیشتر نظام های صنفی در رسانه ای كردن مسائل و مشكلات كشاورزان و بخش كشاورزی و اخذ اطلاعات تولید بهره برداران و كشاورزان تاكید كرد.

بحث تشكیلاتی ترشدن نظام صنفی كشاورزی با بهره مندی از نیروهای كارآمد و استفاده از مشاورین با تجربه، ضرورت توجه نظام صنفی به بحث آموزش و تلاش بخش دولتی برای حمایت از این نظام از مواردی بود كه توسط مهندس حسین صفایی در این نشست بیان گردید.

رئیس نظام صنفی كشاورزی كشور نیز در این جلسه گفت: با توجه به توفیق وزارت جهاد كشاورزی در برنامه های اقتصاد مقاومتی، نظام صنفی كشاورزی می تواند در این ارتباط برای افزایش تولید محصولات استراتژیك تلاش و برنامه داشته باشد.

مهندس محمدشفیع ملك زاده همچنین با اشاره به تاكیدات وزیر جهاد كشاورزی در جلسات شورای مركزی نظام صنفی كشاورزی بر موضوع اهمیت و ارتقای جایگاه نظام صنفی كشاورزی بر ضرورت پیگیری مفاد ابلاغیه وزیر محترم در جهت تقویت نظام صنفی و حل مشكلات بهره برداران و كشاورزان تاكید كرد.

وی همچنین خواستار حمایت بیشتراز نظام صنفی كشاورزی، تجهیز و نصب نرم افزار جامع نظام صنفی كشاورزی و حمایت های لازم در جهت اعبتار افزایی به پروانه های فعالیت شد.

در این نشست همچنین مهندس موسوی نژاد عضو شورای مركزی نظام صنفی كشاورزی كشور با اشاره به مطالبات و خواسته های وزیر جهاد كشاورزی در ارتباط با فعالیت های نظام صنفی پیرو ابلاغیه منتشر شده تاكید كرد: نماینده عالی وزارت جهاد كشاورزی در استان ها مدیریت جهاد كشاورزی است و متاسفانه در بیشتر مواقع سازمان ها و مدیریت های جهاد كشاورزی استان ها و شهرستان ها با نظام صنفی كشاورزی تعامل سازنده ندارند، ضمن اینكه اغلب توجیه نیستند و نسبت به نظام صنفی و وظایف آن آشنایی ندارند و در نتیجه گاهی حتی با عدم ارجاع مكاتبات به شهرستان ها، بایگانی نامه ها و كارشكنی هایی مواجه می شویم.خوشبختانه از زمان محول شدن امور نظام صنفی و بحث های وظایف هدایت، حمایت و نظارت به تعاون روستایی، این نظام ها در سطح كشور با سازمان های تعاون روستایی عموما تعامل و ارتباط خوبی دارند.

 

خبر مرتبط: در نشست رئیس هیأت‌مدیره سازمان تعاون روستایی و نظام صنفی اعلام شد:آیین‌نامه نظام صنفی کشاورزی در آستانه اصلاح و ارتقا/ فراخوان از نظام صنفی برای همکاری در افزایش تولید محصولات استراتژیک / خبرگزاری كشاورزی ایران