تا زمان ابلاغ اساسـنامه هـا و دسـتورالعمل های مصوب توسط وزیر جهاد کشاورزی، ساختار فعلی نظام صنفی کشاورزی و اساسنامه و دستورالعملهای موجود لازم اجرا می باشد.
    انتخابات مجمع ملی خبرگان كشاورزی كشور برگزار شد

مجمع عمومی عادی نوبت اول و انتخابات هیات مدیره و بازرس مجمع ملی خبرگان كشاورزی كشور با حضور 24 نماینده کانون های استانی، مدیركل دفتر امور تشكل های كشاورزی، ناظرین وزارت كشور و دفتر امور تشكل های كشاورزی، مدیركل دفتر ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد كشاورزی در روز دوشنبه 20 اردیبهشت ماه جاری در سالن جلسات سازمان مركزی تعاون روستایی ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی كشاورزی، در ابتدای این جلسه دكتر كرامت اله وكیلی پور رئیس هیات مدیره مجمع ملی خبرگان كشاورزی كشور ضمن قدردانی از اعضای مجمع و تلاش های انجام یافته به رغم مشكلات متعدد، به نتایج فعالیت های این مجمع در ارتقا بخشی و حل مشكلات بخش كشاورزی اشاره كرد.

 سپس مدیرعامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور به ارائه گزارش اقدامات و پیگیری های مجمع ملی خبرگان كشاورزی كشور، كمیته های تخصصی و كانون های یادگیری مربوط طی دو سال گذشته در جهت دانش افزایی شاغلان و كاهش هزینه های تولید در بخش كشاورزی پرداخت.

علی خان‌محمدی افزود:مجمع ملی خبرگان كشاورزی كشور در راستای استاندارد سازی محصولات كشاورزی تنها تشكلی بوده است كه با اقدامات و برنامه ریزی و حضور در مراكز راهبردی باعث شد تا از سال گذشته با كودهای غیر استاندارد برای كشاورزی مواجه نباشیم و این امر پر افتخارترین كار مجمع به شمار می آید.

سپس دكتر عبدالرضا مسلمی مدیركل دفتر امور تشكل های كشاورزی ضمن بیان اهمیت جایگاه خبرگان در انتقال تجارب و دانش فنی به شاغلین بخش كشاورزی و تاثیر در افزایش بهره وری، نكاتی را در باره آسیب شناسی كارهای تیمی و امر مشاركت بیان كرد.

در ادامه با توجه به حضور حد نصاب لازم اعضای مجمع،‌جلسه رسمیت یافته و سه نفر به عنوان هیات رئیسه سنی مجمع انتخاب و با تایید اعضای حاضران، دستور جلسه توسط منشی جلسه قرائت و در اجرای یكی از بندهای دستور جلسه، پس از ثبت نام كاندیداهای هیات مدیره و بازرس و تشریح برنامه های هر كدام از آنها، انتخابات برگزار شد.

سپس برگه های رأی توسط ناظرین طبق لیست ثبت نام به اعضای مجمع تحویل گردید. با جمع آوری و شمارش برگه ها برای تطبیق با تعداد حاضران، نسبت به شمارش آرا اقدام شد که نتیجه به ترتیب آرا کسب شده به شرح زیر است:

 سید محمد هاشمی 17 رای، رضا بابازاده 14 رای، حسین كاكاوند 14 رای، علی خان محمدی 13 رای، منوچهر مراد علی وند 12 رای، سجاد سنجابی 12 رای، سیدمحمد فشاركی 11 رای به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و گیتی سالاری با كسب 9 رای،  فخرالدین خرابات با كسب 8 رای به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره و علی كاظمی با 15 رای و ابراهیم فرازی با 6 رای به ترتیب به عنوان بازرس اصلی و علی البدل انتخاب شدند.

در این جلسه همچنین دكتر امیری مدیركل ترویج سازمان تات ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جلسه اظهار امیدواری نمودند هیئت مدیره جدید مجمع ملی خبرگان كشاورزی با داشتن برنامه مناسب وارد فعالیت شده و بتواند از ظرفیت نمونه ها برای توسعه كشاورزی كشور بهره لازم بعمل آید. ایشان با اشاره به راه اندازی كانونهای یادگیری در حوزه های فنی و تخصصی، مجمع ملی و كانونهای استانی خبرگان كشاورزی را به مشاركت فعال در این كانونها فراخواندند. امیری در پایان اعلام داشتند كه از خبرگان كشاورزی به عنوان مدرسین دوره های آموزشی كاربردی استفاده خواهد شد و این تشكل را به مشاركت بیشتر در تولید دانش فنی كشاورزی و انتشار تجارب خود در حوزه های مختلف دعوت نمودند.

در ادامه مجمع فوق العاده مجمع ملی خبرگان كشاورزی كشور نیز به منظور تصویب موارد اصلاحی در اساسنامه مجمع برگزار گردید كه در پایان موارد اصلاحی اساسنامه مورد تصویب اعضای مجمع و تایید نماینده وزارت كشور قرار گرفت.